Co kupić na prezent mamie?

Co kupić na prezent mamie?

Dzień Matki, urodziny, imieniny… – jest wiele okazji, żeby podarować swojej mamie prezent. Podarkiem, który pokaże jak dobrze ją znamy i jak bardzo kochamy, z pewnością będzie dobra książka. Kupując mamie książkę okażemy jej troskę i zapewnimy jej chwilę relaksu i odprężenia przenosząc ją do świata literatury.

Mamie, która lubi się wzruszać

Jeśli mamy mamę, która uwielbia romantyczne historie, pełne napięcia zwroty akcji i szczęśliwe zakończenia, wybierzmy dla niej powieści Kristin Hannah. Ta amerykańska pisarka ma dar snucia wzruszających historii dla kobiet. Hannah ma lekkie pióro, jej książki “połyka się” w jeden wieczór, nie mogąc oderwać się od perypetii realistycznie wykreowanych postaci. Mamom, które pasjonują się II Wojną Światową spodoba się bestsellerowy “Słowik” czy “Zimowy ogród”. Miłośniczkom surowego klimatu Alaski przypadnie do gustu “Wielka samotność”. 

Miłośniczce biografii

Może Twoja mama ma swojego ulubionego pisarza, muzyka, aktorkę? Albo fascynuje się konkretną epoką? Jeśli tak, warto postawić na biografie. Na rynku wydawniczym dostępnych jest wiele bardzo ciekawych propozycji w tej kategorii. Każdą silną kobietę z pewnością zainspiruje historia Michell Obamy “Becoming. Moja historia”, czy też historia Wandy Rutkiewicz spisana przez Annę Kamińską. Niebanalnymi propozycjami na prezent dla mamy (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezenty-dla-mamy) będą też różne książki Sławomira Kopra, m.in. “Żony bogów. Cztery portrety żon sławnych pisarzy”.

Dla mamy, która kocha zagadki

Jeśli Twoja mama w młodości zaczytywała się Agathą Christie, z pewnością chętnie sięgnie po współczesny kryminał. Sprezentuj jej pakiet książek Katarzyny Bondy, Remigiusza Mroza, Wojciecha Chmielarza lub popularnych skandynawskich autorów jak Jo Nesbo czy Camilli Lackberg. Jeśli Twojej mamie przypadną do gustu kryminały, na każdą okazję będzie prosiła o kolejną część serii ulubionego autora.

Mamie dbającej o zdrowie

Wszyscy kochamy swoje mamy i chcemy, aby jak najdłużej cieszyły się zdrowiem. Warto więc podarować mamie książkę, która pomoże jej lepiej jeść i dbać o swój organizm. “Jadłonomia po polsku” Marty Dymek pozwoli przekonać konserwatywne mamy do roślinnej diety, a “Kiszonki i fermentacje” Aleksandra Barona sprawdzą się w kuchni nawet doświadczonej gospodyni. Zdrowie to nie tylko dobra dieta, to także dobre samopoczucie. Może Twoją mamę zainspiruje “Modoteriapia” Antoniny Sameckiej? Żeby poprawić swój komfort życia nigdy nie jest za późno, a jako wskazówka na drodze do szczęścia sprawdzi się także pozycja Bertil Marklund “Skandynawski sekret. 10 prostych rad, jak żyć szczęśliwie i zdrowo”.

 

 

Share